Certified Functional Strength Coach Level 1

Długo oczekiwane wydarzenie, nareszcie w Polsce!

Oficjalnie Wrocław to szóste miasto w Europie, w którym będzie można uzyskać prestiżowy Certyfikat – Certified Functional Strength Coach Level 1. To pierwsza prezentacja systemu Mike Boyle’a w Polsce, a jednocześnie niepowtarzalna szansa by w swoich kompetencjach wznieść się na wysoki, międzynarodowy level.

Jeśli poważnie myślisz o karierze trenerskiej – to szkolenie powinieneś/powinnaś umieścić na swojej liście „top of the top”.

CFSC

Koncepcja Mike Boyle’a należy do jednej z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych i cieszy się ogromnym zaufaniem wśród coachów z całego świata. Pierwsze szkolenie odbyło się w 2014 roku i od tego czasu około 1100 trenerów zdobyło wysokie kwalifikacje i stało się częścią wyjątkowej społeczności CFSC (m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Włoszech czy Japonii).

Misją CFSC jest podniesienie jakości pracy profesjonalistów poprzez dostarczenie im najlepszej, dostępnej na rynku edukacji. Dzięki temu możliwe jest utworzenie wykwalifikowanej sieci trenerów, którzy w swojej dalszej praktyce będą stosowali uporządkowaną i sprawdzoną wiedzę na temat programowania.

?CFSC 3 Universal goals:

1. Prevent Training Injury

2. Reduce Performance Injury

3. Improve Performance

?Their Big Rocks:`

– Throw

– Jump

– Sprint

– Lift – The Biggest Rock

– Conditioning 2nd Biggest

➡️ Certyfikacja

Aby zostać certyfikowanym trenerem CFSC, należy
– zdać test wielokrotnego wyboru w wersji online,
– wziąć czynny udział w części praktycznej,
– w dniu szkolenia zaliczyć egzamin praktyczny.

➡️ Egzamin pisemny on-line

To 50 pytań wielokrotnego wyboru, bazujących na 5-godzinnych wykładach, manualu opracowanym przez CFSC oraz książce Mike Boyla „Advances in Functional Training.” Uczestnik certyfikacji ma 80 minut, aby uzyskać minimum 70% poprawnych odpowiedzi (masz jedną próbę, każda następna będzie dodatkowo płatna) Zaliczenie części pisemnej jest warunkiem przystąpienia do części praktycznej.

➡️ Część praktyczna

Podczas 1-dniowego szkoleniu uczestnik zostaję przydzielony do 12-15 osobowej grupy. Dobrani w pary przejdą przez każdą część metodologii Mike’a, zaczynając od pracy nad tkankami miękkimi i stretchingu, kończąc na ćwiczeniach siłowych. Uczestnicy uczą się nie tylko poprawnego wykonania, ale też udzielania prostych wskazówek do uzyskania optymalnej pozycji.

➡️ Egzamin praktyczny

Po ukończeniu części praktycznej uczestnik zdaje egzamin, podczas, którego będzie musiał:

– zademonstrować jedno ćwiczenie z przygotowania ruchowego
wybrane przez prowadzącego (Activation, Active Warm Up, Ladder Drills); wykazać się znajomością najważniejszych wskazówek względem prawidłowego wykonania

– zademonstrować jedno ćwiczenie siłowe
wybrane przez prowadzącego (Lifting); wykazać się znajomością najważniejszych wskazówek prawidłowego wykonania; podać progresję i regresję; wybranego ćwiczenia.

Aby uczestnik mógł dobrze przygotować się do egzaminu, stworzyliśmy bazę materiałów video, zawierającą demo do ćwiczeń, proste wskazówki prawidłowego wykonania, najczęstsze błędy, a także progresje/regresje do poszczególnych wzorców ruchowych.

➡️ Program szkolenia

8:00am – Registration

8:30am -8:45am – Intro/Welcome/Review of Structure for the Day

8:45am – 9:15am – (Block 1) Foam Rolling, Stretching, Activation

9:20am – 9:50am – (Block 2) FMS Corrective

9:55am – 10:25am – (Block 3) Active Warm up

10:30am – 11:00am – (Block 4) Ladders, Medball, Plyometrics

11:00am – 11:25am – Q&A/Review

11:30am – 12:10pm – Lunch/Break

12:15pm – 15:00pm – LIFTING (in 4 Triset Blocks)

15:15pm – 17:30pm – Testing

5:45 – Closing/Certificates/T-shirts

➡️ Rejestracja

Rejestracja odbywa się na oficjalnej stronie www.certifiedfsc.com.

Po zarejestrowaniu się w ciągu 48 godzin, otrzymasz e-mail z dostępem do materiałów edukacyjnych oraz informację o ostatecznym terminie zaliczenia egzaminu pisemnego (maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia).

Ilość miejsc: 40

Miejsce: Crossfit Wroclaw Baciarellego 54

Szkolenie i egzamin odbywa sie w języku angielskim

Więcej informacnji na stronie: www.certifiedfsc.com

lub

Michał Nowak

Tel. 601-285-734

michalnowak@scroom.pl